Email: info@agaclisilo.com​​​​​​​​​​​​​​

  Bizimle İletişime Geçin

+90 382 502 0300

TR

EN

FR

RU

AR

IR

گواهینامه

بخش کنترل کیفیت شرکت آغاچلی سیلو، با حمایت از توسعه شرکت و همچنین شرکتهای تامین کننده، بطور مداوم تعهدات

تضمین بهبود کیفیت محصولاتش را به منظور جلب اعتماد مشتریان خود از اصول سیستم مدیریت

  پیروی می کند.ISO 9001، ISO 14001، OHSAS 18001

استاندارد، پیش بینی تولید بهتر و بدون نقص تولید برای شرکتمان و مشتریان، عمل کرد در چار چوب  بهبود و توسعه مستمر، همچنین اطمینان از شرایط تولید پاک نسبت به محیط زیست، مبنا قرار دادن سیستم مدیریتی برای بخش تولیدی و شرکتهای تدارکی، و در نهایت برای جلوگیری کردن از هر نوع ضرر و آسیب احتمالی به شرکت و مشتریان تمام کنترل های لازم انجام می شود.

​​​​​​​

مواد اولیه مورد نیاز وارد شده به شرکت، مستقیم یا غیر مستقیم که در تولید محصولات اثر دارند از طرف بخش کنترل کیفیت ما بررسی می شوند و اینجا است که می توان گفت استاندارد نوعی زبان گویشی مابین تولید کننده و شرکتهای تدارکاتی مواد اولیه است که کیفیت مواد اولیه و تولیدات تمام شده را کنترل می کند. در نتیجه، بخش کنترل کیفیت شرکت آغاچلی سیلو در حال افزایش رضایت مشتریان خواهد بود.

       Üretimimiz esnasında, ara proseslerimizi sürekli kontrol altında tutarak, seri başı onayları ve üretimde yetki verilen tüm operatör ve sorumluların kontrolleri altında ilerlemekte olup “Kalite kontrol edilmez, üretilir” slogan ve mantığı ile hareket etmekteyiz. Görsel, ölçüsel ve fonksiyonel olarak üretmiş olduğumuz tüm ürün ve detaylarımızı anında kontrol ederek uygunsuzlukları önleyici faaliyet olarak ele alıp, düzeltici faaliyetlerden kaçınmaktayız. Aynı zamanda malzeme analizlerimizde IEC 17025 laboratuvar standartlarında tahribatlı, tahribatsız muayene yöntemlerini uygulatmakta ve doğrulamaktayız. Müşteri memnuniyetini önemsemekte ve onlardan gelen geri bildirimlerle kendimizi sürekli iyileştirmekteyiz.


          Aynı zamanda belirli periyotlarda üretmiş olduğumuz tüm parçaların, ölçme odamızda periyodik olarak ilk numune şartlarına göre en az yılda 1 kez ölçümlerini yaparak ve ilgili birimler bilgilendirilerek kalitesel sürekli iyileştirmeyi sağlıyoruz. İstatistiki proses kontrollerimizle hem proses (Cp / Cpk), hem de makine yeteneklerimizi de (Cmk) sürekli gözden geçirmekteyiz.
Üretimde kullanmış olduğumuz tüm ölçü aletleri, mastarlar, lehreler ve kontrol aletleri IEC 17025 kalibrasyon standardına uygun bir şekilde kurulmuş olan laboratuvarlarımızda doğrulama yapılarak ana kalibrasyon tarihlerinden önce uzmanlarımız tarafından tekrar teyit edilmektedir. Ölçü aletlerimizi kontrol altında tutuyor olmamız, ölçüm yetenek incelemeleri (MSA) çalışmaları açısından aletlerimizin yeteneğini incelememize fırsat tanımakta ve sağlıklı veriler alma noktasında gerekli tüm çalışmaları yapmaktayız.         

       Kalite hedeflerimizin gerçekleşmesi noktasında, diğer tüm departmanlarla birlikte hareket edilmekte olup, başta bölüm içi proses verileri [(PDB) Prozess Daten Blätter] ve firma sürekli iyileştirme çalışmaları (CIS) kapsamında veriler belirli periyotlarla ölçülmekte ve analiz edilmektedir. Bu analiz sonuçlarına göre iyileştirme veya geliştirme faaliyetleri yapılmaktadır. Yapılan analizler ışığında gözden geçirme toplantılarımızda bir araya gelerek hedeflerimizi sürekli güncellemekteyiz.


         Firmamızda üretimi gerçekleşmiş ve sevke hazır olan tüm ürünlerimizin, gerek görsel ve ölçüsel, gerekse paketleme talimatlarına uygun bir biçimde hazırlanması, sevkiyatlarının yapılması ve müşterilerimize sunulması konusunda gerekli denetimleri yaparak (Sevkiyat ürün audit-VDA 6.5) firma içerisinde yakalamış olduğumuz üstün kaliteyi Toplam Kalite yönetim felsefesi ile uygulamakta ve en uygun biçimde montaj alanına ürünlerimizin bırakılması sağlanmaktadır.
         

        Montaj alanında, Kalite mükemmellik modülüne (EFQM) göre hareket edilerek tesis kurulumunun başında, ortasında ve sonunda gerekli tüm kontroller müşteriden alınan özel istekler referans alınarak (sözleşme, teknik şartname, kullanım kılavuzu, ilgili teknik dökümanlar) şantiye audit (VDA-6.1 ve 6.3) ile denetlenmektedir. Bu denetlemeler esnasında ve sonrasında montaj ekibimizi geliştirerek silolarımızın sorunsuz bir biçimde ve termin planlarına uygun kurulmasını sağlamakta ve gerekli tüm iyileştirme çalışmalarını yaparak müşterilerimizle anında iletişim kurmaktayız.


          Müşterilerimize vermiş olduğumuz sözleşmelerde belirtilen tüm şartları Kalite Güvence ekibi olarak takip etmekte ve satış sonrası hizmetler kapsamında da devreye girmekteyiz.


          Kalite Güvence departmanı olarak Sürekli İyileştirme çalışmalarımızda devamlı olarak ilk planda Müşteri istek ve beklentileri yatmaktadır.
Ağaçlı Silo Kalite Güvence departmanı olarak bizlere, aşağıdaki toplam kalite felsefesine ait olan bir söz, hedef teşkil etmektedir.
“Toplam Kalite, bir yaşam biçimidir. Toplam Kalite sizin evinizde başlar. Evinizde bir kalite yoksa, yaşantınızda bir kalite yoksa, şirketinizde istediğiniz kadar kalite olsun; bir şey ifade etmez. (TKY)